VINUM MORAVICUM

Vinum Moravicum a.s. je vinařství, které bylo založeno v roce 2005. Láska k vínu a jeho výrobě však pramení z mnohaleté rodinné tradice, kde se kumšt předával z otce na syna. Svým charakterem, zaměřením a velikostí odpovídá společnost malému výrobci vín. Vinařství s labyrintem historických, až 300 let starých sklepů najdete ve slovácké vinařské podoblasti v samotném srdci města Bzence na Horním náměstí ve sklepní uličce Pod Starým hradem.

Nabízený sortiment výhradně kvalitních moravských láhvových vín je velice pestrý a každý vínomil si v něm může najít víno, které mu nejvíce vyhovuje.

Hlavní odrůdy: Bzenecký Patriot, Ryzlink rýnský, Pálava, Frankovka, Cabernet Sauvignon

Jan Bezchleb

enolog vinařství

"Navazuji na práci mých předků - otce, dědy, pradědy........jsem zástupce čtvrté generace vinařů a jsem na to hrdý. Výroba vína v sobě kombinuje tvrdou a systematickou práci, která je plná překvapení a očekávání konečného výsledku. No a když se vše podaří, tak na konci je odměna v podobě výborného "bzeneckého" vína. Proces výroby vína, historie bzeneckého vinařství a kouzlo místa............to prostě musíte milovat." 

Fotogalerie

Kontaktujte nás

Vinum Moravicum a.s.

Adresa: Vracovská 338, 696 81 Bzenec

Výrobní s prezentační sklep: Pod Starým hradem, Bzenec

+420 737 557 040

info@vinummoravicum.cz 

www.vinummoravicum.cz