VINNÝ DŮM

Vinný dům spol. s.r.o. je jedním z nejmodernějších a nejprogresivnějších vinařství
v České republice. Vinný dům vyrábí víno v nově postavených prostorách metodou řízeného kvašení, jak v nerezových tancích, tak v sudech typu barrique. Zabývá se výrobou tichých predikátních vín.

Historie vinařství se datuje do roku 2003, kdy Dušan Černoch založil společnost Vinný dům se zaměřením na prodej enologických produktů (tzn. produktů pro výrobu a zpracování moštů a výrobu vína), korkových zátek, francouzských sudů typu barrique velkých dubových sudů. V současné době se vinařství zabývá jímáním kvasného CO2 a následným využitím při sycení nápojů. Díky této unikátní technologii, šetří každá láhev životní prostředí.

Jednou z důležitých činností vinařství je prodej enologických přípravků od společnosti Institut Oenologique de Champagne, která patří mezi hlavní leadery světového trhu. Dále zastupuje portugalskou firmu R.Cork, která vyrábí jedny z nejkvalitnějších přírodních korků na světě. Rozmanitý a široký sortiment vinařské technologie je důvod, proč se Dušan rozhodl pojmenovat vinařství "Vinný dům" a jak sám říká "vše pro vinaře pod jednou střechou".

Hlavní odrůdy: Ryzlink Rýnský, Rulandské bíle, Chardonnay, Veltlínské zelené, Rulandské modré, Modrý Portugal

Dušan Černoch

majitel vinařství

"Bzenecko a jeho okolí je malebné místo, kde jsem se narodil a vyrůstal.Už v mladém věku jsem vnímal potenciál a charakter místních vín a jsem přesvědčen, že je naší povinností navázat na práci naších předků a tvořit velká, ikonická vína, která vyjadřují místní terroir."

Fotogalerie

Kontaktujte nás

Vinný dům, spol. s.r.o.

Dúbrava 1605, 696 81 Bzenec

+420 518 384 123

info@vinnydum.cz

@vinnydum

www.vinnydum.cz