VINNÉ SKLEPY SKALÁK

Vinné sklepy Skalák patří k tradičním výrobcům přírodních vín Slovácké vinařské podoblasti, kde má pěstování révy hluboké kořeny. Vinný sklep zakoupila firma v roce 2002 od bývalého Zemědělského družstva Ježov a navazuje na dlouholetou tradici vinařství a svá vína prezentuje pod značkou Vinné sklepy Skalák. Toto pojmenování dostaly podle nedaleké skály, která je výjimečným jevem vrchoviny na středovýchodní Moravě, zvané Chřiby.

Charakter nezaměnitelného regionu, redukovaná sklizeň hroznů, moderní technologie a integrovaná produkce, dávají vzniknout jedinečným vínům, u kterých je typické výrazné aroma a zcela jasná odrůdová chuť. Chlad, který do údolí táhne z kopců Chřibů, dává vínům ze zdejších vinohradů tu správnou kyselinku a primární aromatiku, tedy to, co každý ve víně hledá.

Hlavní odrůdy: Pinot Blanc, Chardonnay, Pinot Gris, Ryzlink rýnský

 

Leona Šebestová

majitelka vinařství

"Vítejte ve Vinných sklepech Skalák, v místě, které ovládne všechny vaše smysly. V místě, kde věříme v tradici a poctivost, zároveň ale nezůstáváme stát na místě. Věříme, že dobré vinařství není pouze o skvělém víně, ale také o lidech a prostředí, ve kterém se nachází..."


Fotogalerie

Kontaktujte nás

Vinné sklepy Skalák

Skalka u Ježova 85, 696 48

+420 778 740 001

info@sklepskalak.cz

@sklepskalak

www.sklepskalak.cz